KULLAMETSA  KÜLA
Eesti English Русский
Menüü
Otsi

Küla ja külaselts


Kullametsa küla

Kullametsa külas oli enne 1950.aastat 27 talu ja 6 sauna. Aegade jooksul on paljud talud tühjaks jäänud ning lagunenud ja juurde on ehitatud uusi maju. Praegu on Kullametsas 21 talu ning 5 suvilat. Külas elab 52 inimest. Külaseltsi tegevustest on kutsutud osa võtma kõik elanikud. Kokkutulekutele kutsutakse ka endised elanikud, suvitajad ning kõigi mujal elavad järeltulijad.

Juba pikemat aega on uuritud ning jäädvustatud küla ajalugu. Ajalugu on aidanud jäädvustada tulevastele põlvedele perekond Jeeberg ja Merike Strööm. Seltsimajas hoitakse ajaloost artikleid, albumeid ning raamitud pilte. Lembitu Tarang on koostanud raamatuid kogu Kullamaa kihelkonna ajaloo kohta
.

Kullametsa külaselts
 
Kullametsa külaselts loodi 5. veebruaril 2004.a. Asutajaliikmeid oli 9. Kullametsa külaseltsi aadress on Kullametsa küla, Kullamaa vald, Läänemaa. Selts ühendab Kullametsa küla elanikke ja korraldab ühistegevust. Ühistegevusest võtavad osa lisaks külaelanikele ka küla endised liikmed, suvekodude omanikud ja naaberkülade elanikud. Küla ostis tänavakivide valmistamiseks vormid ja korraldas õppepäeva kivide valmistamiseks.

Külal ei olnud koosviibimise kohta. Külaselts sai endale kinnistu koos suure hoonega, mis vajas rekonstrueerimist. Juba pooleliolevas ja külmas majas toimusid üritused (sõbrapäeva tähistamine ja mängude päev). Külaselts taotles PRIA meede 3.2 kaudu 2008.a. seltsimaja suure saali jaoks raha. Taotlus rahuldati. Samal ajal tegi külarahvas palju talgutöid seltsimaja parendamiseks – seltsimaja värvimiseks keeduvärvi keetmine (KOP projekt) ja seltsimaja värvimine. 2009.a. rahuldati  PRIA meede 3.2 taotlus katuse, köögi, terassi, puukuur-panipaiga, wc-de ja abiruumi rekonstrueerimiseks. 2010. aastal saadi raha PRIA meede 3.2 kaudu seltsimaja 2. korruse väljaehitamiseks. 2011.a. valmis seltsimaja 2. korrus.

Seltsimajas toimuvad traditsiooniks muutunud üritused: vastlapäeva või sõbrapäeva tähistamine, jaanipäeva tähistamine, küladevaheline mängude päev, lõikuspüha, piparkookide küpsetamine advendi ajal ja jõulupidu. Osa võtab palju inimesi ka teistest küladest.

Leader projektiga saadi 2010.a. raha koolitustingimuste loomiseks Kullametsa seltsimajas ja toitlustuskoolituste läbiviimiseks, laste mänguväljaku rajamiseks, halumasina ja sae ostmiseks ning ree, vankri ja saani ostmiseks. 2011.aastal rahastati Leader projektiga toitlustamise koolitused ja õhksoojuspumbad.

Kahel aastal on korraldatud toitlustamise koolitusi. Juba praegu käivad lapsed regulaarselt koroonat , lauamänge ja lauatennist mängimas ning peegelseina ees tantsimas.
 

Kullametsa külaseltsi juhatuse esimees on Rita Saviir ja juhatuse liikmed Anne Tuulik ning Kristi Post.
 

Aadress: Kullametsa küla, Lääne-Nigula vald, Kullamaa osavald, 90713, Läänemaa, E-mail: goldenbeck@hot.ee
Koduleht: www.kullametsa.ee


Self guided audio tour app image